مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا (Spain) با اسم اصلی سلطنت اسپانیا پس از فرانسه (France) ، دومین سرزمین کلان اتحادیه‌ اروپا و کشوری در جنوب غربی آن می باشد . این قلمرو از نگرش جغرافیایی و فرهنگی کشوری گوناگون است‌ و با زیاد از 47 میلیون تن سامان پنجمین دیار پر سامان اروپا به تعداد می‌آید .

اسپانیا ، در منتهی‌ الیه جنوب غربی اروپا واقع‌ شده‌ و حدود 85 درصد از شبه جزیره ایبری (Iberian Peninsula) را تسخیر می سازد . از غرب با پرتغال و در شمال شرقی با فرانسه همسایه شده است . تنها قلمرو خاکی دیگر اسپانیا در جنوب دور‌ با جبل‌ الطارق می باشد . در جا‌های‌ دیگر قلمرو به‌وسیله آب محصور می گردد .

مرکز‌ اسپانیا شهر‌ مادرید (Madrid) می باشد و زبان این سرزمین اسپانیایی است‌ که جز زبان‌های محبوب در جهان و در درجه دوم پس از زبان چینی‌ (Mandarin) قرار دارد‌ . در ادامه‌ درخصوص قلمرو اسپانیا توصیفات بسیاری را آورده‌ایم ، پس با ما همراه باشید .

اسپانیا یکی از گسترده ترین سرزمین های اروپایست که از 17 بخش خودگردان تشکیل‌ می شود و همگی مناطقش پارلمان ، دولت‌ ، بودجه‌ و ادارات خودمختار دارد‌ . این سرزمین در کل دربردارنده 50 استان می باشد . کشور‌ اسپانیا با توجه‌ به تاریخچه مستعمره بودن‌ ، منطقه‌ها برون‌مرزی نیز‌ دارد‌ . جزایر بالئاری (Balearic Islands) در دریای مدیترانه و جزایر قناری (Canary Islands) در اقیانوس‌ اطلس‌ قسمتی از اسپانیا است .

سرزمین اسپانیا کشوری خوش‌منظر با تاریخی‌ دیرینه و باستانی در دل مغرب‌زمین است‌ . این سرزمین که یکی از امن‌ترین سرزمین های جهان است‌ ، یکی از کشور‌های‌ پیمان‌ شینگن است و با اقامت در آن ، نه تنها قادر خواهید بود از امکانات‌ شهرنشینی‌ فراوانی مستفیض شوید. اسپانیا از مهاجرپذیرترین کشور‌های‌ جهان و از عالی ترین سرزمین های اروپایی از نگاه شغل ، آموزش و حیات می باشد.

پایتخت اسپانیا

در ادامه‌ توضیحات سرزمین اسپانیا به معرفی‌ پایتخت‌ آن یعنی مادرید خواهیم پرداخت . مادرید پایتخت‌ اسپانیا و مرکز‌ اداری‌ بخش مادرید می باشد . این شهر‌ در قسمت مرکزی‌ شبه‌جزیره ایبری قرار دارد و پنجمین شهر‌ پرجمعیت اروپا می باشد . سابقه این شهر‌ برحسب آثار‌ مکشوفه باستانی‌ ، به زمانه پارینه‌ سنگی برمی‌گردد . مادرید از سال ۱۵۶۱ عنوان پایتخت‌ سرزمین اسپانیا را از آن خودش کرده ، یعنی هنگامی که تنها ۳۰۰۰۰ تن جمعیت‌ داشته است‌ .

مادرید اضافه بر میراث‌ باستانی ، یک مرکز‌ فرهنگی و هنری بسیار‌ پراهمیت می باشد . مساحت‌ این کلان‌شهر افزون بر ۱۰۲۰ کیلومترمربع و جمعیت‌ آن افزون بر ۴ میلیون نفر‌ می باشد . این شهر‌ به لطف‌ مسلمانانی که در قرن‌ دوازدهم به تولدو مهاجرت کردند ، یک شهر‌ باستانی شده . هرچند‌ این شهر‌ از نظر توریستی بودن‌ به پای بارسلونا نمی‌رسد ، ولی بنا های نئوکلاسیک ، معبر های سرزنده‌ و پرجمعیت ۲۴ ساعته ، غذاخوری های مشهور و زندگی شبانه‌ پرجنب و جوش‌ این شهر‌ ، سالیانه گردشگران فراوانی را به سوی خویش می‌کشد .

شهر‌های‌ پراهمیت

کشور‌ اسپانیا شهر‌های‌ بااهمیت و بزرگ‌ فراوانی دارد‌ که از جهات گوناگون در این سرزمین اهمیت‌ دارند .

شهر‌ بارسلون: این شهر‌ یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری اسپانیا می باشد و پس از مادرید بزرگترین شهر‌ این سرزمین می باشد . بارسلون مهمترین شهر‌ بندری کشور‌ اسپانیا نیز‌ به حساب‌ می آید . کریستف کلمب کاشف‌ سرشناس هم به این شهر‌ علاقه داشت . این شهر‌ به دلیل وجود استادیوم‌های گاو بازی‌ و باشگاه های فوتبالش شناخته شد .

شهر‌ گرانادا: این ناحیه یکی از شهر‌های‌ بااهمیت کوهپایه‌ای و مورد‌ علاقه‌ی مسلمانان بوده است . دو چیز از جاذبه‌‌های‌ ثبت‌ گشته در یونسکو یعنی الحمرا و البیازین در این ناحیه قرار دارند .

شهر‌ والنسیا: سومین شهر‌ کلان کشور‌ اسپانیا است‌ که در ساحل‌ مدیترانه‌ای این مملکت قرار دارد‌ . این شهر‌ به علت اجرا ورزش‌‌های‌ ساحلی ، تفرجگاه علم‌ و هنر و بزرگترین آکواریوم اروپا پرآوازه می باشد .

شهر‌ مالاگا: شهر‌ توریستی مالاگا در دریای مدیترانه پر از عمارت هایی با معماری عربی می باشد که جاذبه‌‌های‌ بسیاری داراست و خانه‌ی پیکاسو و موزه‌ی آثار‌ او هم در همین منطقه قرار دارد‌ .

مهاجرپذیری اسپانیا

 
خیلی از ما هنگامیکه حرف از مهاجرت به اسپانیا میشه سوالاتی در ذهنمون داریم  که شرایط کشور اسپانیا برای مهاجرت چطوری است؟ 
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار امکانپذیره؟ مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیلی هم میشه؟ مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری چطور؟ مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج هم قانونیه؟ مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد هم مثل کاناداست؟ مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق پناهندگی هم داره ؟ مهاجرت به اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق چطوره؟ و بطور کلی مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا چگونه است؟
ما در این مقاله از سایت رازگو به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد و از شما میخواهیم که تا انتها این مقاله را مطالعه بفرمایید.

اقامت‌ کشور‌ اسپانیا به دو شکل میباشد . اقامت‌ موقت اسپانیا و اقامت‌ دائم اسپانیا . در اقامت‌ موقت مانند اقامت‌ تحصیلی‌ فرد در این کشور‌ احتیاج به حضور‌ دارد‌ و می بایست در این منطقه بماند و تحت‌ وضعیت ویژه ای این اقامت‌ تمدید‌ خواهد شد اگر چه اقامت‌ دائم این کشور‌ احتیاج به حضور‌ نخواهد داشت و امکان تمدید‌ می باشد و حتی به پاسپورت‌ نیز‌ قابل‌ تبدیل‌ خواهد بود . روادید های کوتاه‌ مدت‌ مشابه ویزا‌ شنگن یا ویزای توریستی ویژگی تبدیل‌ به اقامت‌ را ندارند و این گونه روادید ها حتی به مانند بلند‌ مدت‌ اثرات حقوقی اقامت‌ را ندارند و فرد از اتباع‌ کشور‌ اسپانیا و مقیم‌ این کشور‌ قلمداد نخواهد شد . ولی روادید های بلند‌ مدت‌ مشابه اقامت‌ کاری‌ متفاوت‌ می باشند و فرد می تواند در این کشور‌ از خدمات‌ دولتی هم بهره مند گردد .

 

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان