افزایش هزینه های ویزای مهاجرت به استرالیا در جولای 2020

images

افزایش هزینه های ویزای مهاجرت به استرالیا در جولای 2020

هزینه های درخواست ویزای دولتی برای مهاجرت یا سفر به استرالیا هر ساله در ماه جولای افزایش پیدا می کند. آیا در سال 2020 هم این اتفاق خواهد افتاد؟

اگر میخواهید در ماه های آینده برای دریافت ویزا درخواست بدهید، بهتر است این کار را قبل از یکم جولای انجام بدهید. هزینه های ویزای استرالیا هر ساله در اول جولای همراه با شاخص قیمت مصرف کننده افزایش پیدا میکند. این افزایش معمولا در حدود 3 تا 4 درصد است. به نظر عددی کوچکی می آید اما وقتی که میخواهید برای مثال درخواست دریافت ویزای شریک زندگی بدهید که چندین هزار دلار برایتان هزینه دارد، 4 درصد پول بسیار زیادی است.

میزان افزایش هزینه ها معمولا در زمان بودجه بندی اعلام می شود، اما چون امسال به دلیل بحران ویروس کرونا بودجه بندی انجام نشده است، هنوز مشخص نیست که هزینه های درخواست ویزا به چه مقداری افزایش پیدا خواهد کرد. در سال 2019 هزینه های درخواست ویزای استرالیا حدود 5.4 درصد افزایش داشت.

آیا دولت استرالیا به دلیل ویروس کرونا هزینه ها را ثابت نگه خواهد داشت؟

نمیتوان با اطمینان به این سوال پاسخ داد. البته دولت استرالیا طول برنامه های JobKeeper و JobSeeker را برای مقیم های موقت استرالیا افزایش نداد، بنابراین احتمال کمی وجود دارد که در برابر افزایش هزینه های ویزا کوتاه بیاید. در واقع هزینه های درخواست ویزای مهاجرت و سفر به استرالیا یکی از مهمترین راه های درآمد دولت استرالیا به حساب می آید و انتظار می رود که امسال هم افزایش قیمتی مشابه با سالهای گذشته برای ویزاهای استرالیا وجود داشته باشد.

در حال حاضر، هزینه های درخواست ویزای استرالیا برای برنامه شریک زندگی 7715 دلار است. قیمت این نوع ویزا به دلیل اینکه یک ویزای دو مرحله ای است زیاد است. در واقع با پرداخت این مبلغ شما هم برای ویزای موقت و هم اقامت دائم خودتان که در آینده اتفاق خواهند افتاد هزینه ها را از قبل واریز می کنید.

با 4 درصد افزایش هزینه این نوع ویزا به حدود 8000 دلار می رسد. سال گذشته قیمت این ویزا حدود 600 دلار افزایش داشت پس ممکن است حتی از پیش بینی ما نیز بیشتر افزایش پیدا کند. البته 1.32 درصد نیز به عنوان مالیات اضافه نیز به مبلغ ویزا اضافه می شود. در سال 2015 هزینه های ویزای شریک زندگی فقط 3250 دلار بود.

اگر تصمیم گرفته اید که برای درخواست ویزای استرالیا اقدام کنید، هر چه سریعتر این کار را انجام دهید.

هنوز مشخص نیست که آیا هزینه ها افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر اما در سالهای گذشته همیشه این اتفاق افتاده است و نمیتوان با هیچ دلیل محکمی گفت که امسال این اتفاق نخواهد افتاد. تنها راه اطمینان حاصل کردن از اینکه افزایش هزینه ها مشمول شما نمی شود این است که قبل از یکم جولای 2020 درخواست ویزای خودتان را ارائه کنید.

آیا می توان هزینه های ویزا را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

متاسفانه هزینه های درخواست ویزای دولتی باید به شکل کامل در زمان ارائه درخواست پرداخت شوند و امکان پرداخت قسطی آن به دولت استرالیا وجود ندارد. هنوز سیاست خاصی برای پرداخت هزینه های ویزا در بحران کرونا ارائه نشده است و همچنان دولت استرالیا هزینه های ویزا را به صورت یکجا دریافت می کند.

نویسنده
حمیدرضا جعفری
حمیدرضا جعفری

کارشناس ارشد الکترونیک قدرت، علاقه مند به تکنولوژی و زبان انگلیسی، مدیر کلاسهای آموزش آنلاین زبان هلدینگ راز

نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید