تاریخ استرالیا و سمبل های ملی استرالیا

images

تاریخ استرالیا و سمبل های ملی استرالیا

بومی های استرالیا 60 هزار سال پیش به استرالیا رفتند. هنرهای بومی های قاره استرالیا قدیمی ترین هنر موجود در تمام دنیا است.

بومی های استرالیا

بخشی از قاره استرالیا در قرن هفدهم توسط هلندی ها و بعد از آن توسط فرانسوی ها و بریتانیایی ها نقشه برداری شد اما در سال 1770 کاپیتان جیمز کوک نقشه استرالیای شرقی را به دست اورد و آن را برای بریتانیا ادعا کرد.

از سال 1788، بریتانیا در نیوساوس ولز، تازمانیا و استرالیای غربی مستعمره های جزایی به وجود آورد تا بتواند مجرمان انگلیسی را در آنها جا بدهد. کم کم تعداد اقامت کننده های آزاد شروع به افزایش کرد و از مجرم ها بیشتر شد. نهایتا در سال 1830 یک مستعمره تشکیل شده کاملا از افراد آزاد در استرالیای جنوبی تشکیل شد.

کوئینزلند و ویکتوریا در دهه 1850 با کشف طلا در نیو ساوس ولز و ویکتوریا، از نیوساوس ولز جدا شدند. کشف بسیار زیاد طلا مهاجران خیلی زیادی را از تمامی دنیا به استرالیا جذب کرد.

در سال 1901، همه 6 مستعمره از جمهوری فدرال استرالیا به هم پیوستند. از سال 1914 تا 1918 بیشتر از 400 هزار استرالیایی در جنگ جهانی اول داوطلب شدند. با اینکه اولین کمپ بزرگ استرالیا در سال 1915 در گالیپولی با شکست رو به رو شد و حدود 9 هزار سرباز استرالیایی جان خودشان را از دست دادند، بزرگداشت آن یک عنصر بسیار مهم در پیدایش یک هویت ملی استرالیایی بود.

امضای تعهدنامه 1919 ورسایلز توسط نخست وزیر استرالیا اولین امضای تعهدنامه توسط استرالیا بود. در جنگ جهانی دوم (1939 تا 1945)، سربازان استرالیایی در برابر نیروهای متحدین در اروپا، آفریقای شمالی و خاورمیانه مستقر شدند و در جنگ اقیانوس آرام در برابر ژاپن با ایالات متحده متحد شدند. در یکم نوامبر 1945 استرالیا به یکی از اعضای پایه گذار سازمان ملل متحد تبدیل شد. در سال 1951، استرالیا با آمریکا و نیوزلند وارد پیمان آنزوس شد و در سال 1957 با ژاپن قراردادی تجاری امضا کرد که افزایش روابط استرالیا و آسیا را پی ریزی کرد.

در 50 سال اخیر، استرالیا یک اقتصاد بسیار متنوع با توانایی ها منحصر به فرد، به خصوص در بخش معدن و کشاورزی همچنین در تولید و خدمات ایجاد کرده است و به شکل بسیار گسترده ای با کشورهای شرق آسیا از جهت اقتصادی یکپارچه شده است.

سمبل های ملی استرالیا

پرچم استرالیا

صورت فلکی صلیب جنوبی روی پرچم استرالیا سمبل موقعیت جغرافیایی استرالیا در نیم کره جنوبی زمین است. ستاره بزرگ هفت سو نشان دهنده مشترک المنافع بودن فدراسیون ایالت ها و قلمروهای استرالیا است و پرچم اتحاد در سمت چپ و بالای پرچم استرالیا نشان دهنده روابط قدیمی استرالیا با بریتانیای کبیر است.

رنگ های ملی استرالیا

رنگهای ملی استرالیا سبز و طلایی هستند، که رنگ های نشان گل ملی استرالیا، آکاسیای طلایی است.

نشان دولت استرالیا

نشان دولت استرالیا شامل یک سپر با علامت شش ایالت استرالیایی که سمبل فدراسیون و اتحاد آنهاست، سمبل های ملی آکاسیای طلایی، کانگورو و ایمو (شتر مرغ استرالیایی) است. به صورت سنتی، کانگورو به عنوان نشان حیوانی ملی استرالیا پذیرفته شده است. گل آکاسیای طلایی به عنوان نشان گل ملی استرالیا در سال 1988 اعلام شد.

روز ملی استرالیا

روز ملی استرالیا

روز استرالیا هر ساله در تاریخ 26 ژانویه جشن گرفته می شود. در این تاریخ در سال 1788 پرچم بریتانیا در خلیج سیدنی برافراشته شد.

تعطیلات ملی استرالیا

استرالیا هر ساله 12 تعطیلی رسمی دارد که شامل، سال جدید، روز استرالیا و روز آنزاک است. روز آنزاک، 25 آپریل، یک روز ملی برای همه استرالیایی هایی است که در جنگ های مختلف جنگیده اند. این روز روزی است که ارتش های استرالیا و نیوزلند در سال 1915 در جنگ جهانی اول در گالیپولی در ترکیه فرود آمدند. در تمام استرالیا و نیوزلند و همه جای جهان از جمله گالیپولی این روز توسط استرالیایی ها و نیوزلندیها جشن گرفته می شود. در سال 2015، استرالیا صدمین سالگرد آنزاک را در گالیپولی جشن گرفت.

نویسنده
حمیدرضا جعفری
حمیدرضا جعفری

کارشناس ارشد الکترونیک قدرت، علاقه مند به تکنولوژی و زبان انگلیسی، مدیر کلاسهای آموزش آنلاین زبان هلدینگ راز

نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید