رتبه بندی بهترین دانشگاه های برلین آلمان 2022

رتبه بندی بهترین دانشگاه های برلین آلمان 2022

برلین یکی از بهترین شهرهای دانشجویی برای ادامه تحصیل است؛ بر اساس رتبه‌بندی QS بهترین شهرهای دانشجویی برلین با داشتن بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی رتبه 5 را دارد. طبق گزارش‌های مجله آموزشی Times Higher  دانشگاه die Humboldt Universität و دانشگاه die Freie Universität  از نظر آموزش،  پژوهش و انتقال دانش در بین دانشگاه‌های بین‌المللی بهترین جایگاه را دارند.

این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی CHE 2018،در برنامه‌های کارشناسی در علوم کامپیوتر، یعنی انفورماتیک محیطی، معماری، انفورماتیک مهندسی، عمران، علوم کامپیوتر کاربردی، مکانیک و دوره بانوان در علوم کامپیوتر و تجارت نیز عملکرد خوبی داشتند. 

اسامی دانشگاه های برلین

Humboldt Universität zu Berlin

دانشگاه هومبولت در برلین حدود 200 سال قدمت دارد. این دانشگاه در میته مرکز برلین واقع شده است که در آن  موضوعات علوم انسانی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین پزشکی انسانی و کشاورزی تدریس می شود. همچنین مؤسسات آموزش علوم ریاضی و علمی در Adlershof واقع شده است. در این دانشگاه شما با مؤسسات تحقیقاتی و فناوری همواره در تأمل هستید. این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگری از جمله دانشگاه die Freie Universität همکاری دارد.  

 بهترین دانشگاه های برلین

Freie Universität Berlin

دانشگاه آزاد برلین در سال 1948 در غرب برلین تأسیس شد. در این دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی و پزشکی تدریس می‌شود. به‌علاوه،  FU دارای طیف وسیعی از موضوعات دیگر مانند مطالعات یهودیت و مطالعات تئاتر است که امتیاز این دانشگاه را بالا می‌برد.

 اسامی دانشگاه های برلین

بهترین دانشگاه های پزشکی برلین

دو دانشگاه هومبلت Humboldt Universität zu Berlin و دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin دارای رشته های پزشکی هستند که با بهترین اساتید و امکانات هرساله دانشجویان زیادی را پذیرش میکنند.

Technische Universität Berlin

دانشگاه TU برلین در شارلوتنبورگ واقع شده است. درواقع این دانشگاه از آکادمی‌های سلطنتی و فنی مختلف پدید آماده است. این دانشگاه اولین کالج فنی در آلمان بود که در سال 1946 اجازه یافت که خود را یک دانشگاه بنامد.  در TU، تمرکز بر رشته‌های  مهندسی و علوم طبیعی و همچنین برنامه‌ریزی، علوم‌انسانی، علوم اجتماعی و اقتصاد است. 

بهترین دانشگاه های پزشکی برلین

 

Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin

دانشگاه Hochschule بزرگ‌ترین دانشگاه در برلین برای علوم کاربردی است. 70% دوره‌های این دانشگاه در زمینهٔ فناوری، علوم کامپیوتر، اقتصاد، حقوق، فرهنگ و طراحی است. این دانشگاه کمک‌های عملی به توسعه فنی، اقتصادی و اجتماعی می‌کند و  در صنایع، دیجیتال سازی امتیاز بالایی دارد. غذا خوری محوطه این دانشگاه دارای منظره زیبایی از رودخانه “Spree” است. 

Universität der Künste

دانشگاه UdK یکی از مشهورترین دانشگاه‌های علم و هنر برلین است.

در مجموع از چهار دانشکده تشکیل شده که رشته‌های هنرهای زیبا، طراحی، موسیقی و هنرهای نمایشی ارائه می‌دهند. هرساله بیش از 500 رویداد در این دانشگاه برگزار می‌شود که در آن معلمان و دانش آموزان آثار خود را به عموم ارائه می‌دهند. برلین یک شبکه حمل و نقل عمومی پیچیده اما کاملاً قابل درک دارد که از U-Bahn, S-Bahn,تراموا، اتوبوس و قطارهای منطقه ای (RE) و کشتی  تشکیل شده است. یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با برلین استفاده از شبکه حمل‌ونقل عمومی توسعه یافته این شهر است. در مجموع، مترو، اتوبوس، تراموا و S-Bahn یک شبکه متراکم را تشکیل می دهند به طوری که می توان به تمام نقاط شهر دسترسی داشت. بلیطهای حملونقل عمومی محلی (ÖPNV) در برلین در تمام ایستگاههای S-Bahn و U-Bahn از به‌صورت نقدی یا کارتی قابل‌خرید هستند. 

بهترین دانشگاه های برلین

رتبه بندی دانشگاه های برلین:

1- Humboldt University of Berlin

2- Technical University of Berlin

3- Free University of Berlin

4- Charité - Medical University of Berlin

5- Berlin University of Applied Sciences

6- Bard College Berlin

7- Berlin Technical University of Applied Sciences

8- Hertie School of Governance

9- MSB Medical School Berlin

10- Berlin Professional School, Hochschule fur Wirtschaft und Recht Berlin

11- Berlin University of the Arts

12- ESMT Berlin

13- Steinbeis University of Appied Sciences of Berlin

14- Alice Salomon University of Applied Sciences, Berlin

15- Berlin-Weissensee Art Academy

16- ESMOD International University of Art for Fashion

17- University of Applied Sciences, Berlin

18- Hanns Eisler Academy of Music

19- Mediadesign University of Applied Social Sciences

20- SRH University of Applied Sciences Berlin

21- School of Media, Communication and Business

22- Quadriga University of Applied Social Sciences Berlin

23- Ernst Busch College of Performing Art, Berlin

24- DEKRA University of Applied Sciences

25- Touro College Berlin

26- ESMT

27- Protestant University of Applied Sciences in Berlin

28- H:G College of Health and Sports

29- Catholic University of Applied Social Sciences Berlin

30- Private School of Business, Technology and Culture

31- bbw University of Applied Sciences

32- IB University of Applied Social Sciences Berlin

33- University of the Popular Arts

34- German University for Professional Studies

نویسنده
تیم تحریریه raazgo
تیم تحریریه raazgo

سازمان مشاوره ای مهاجرتی راز با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در امور مهاجرت و با همکاری مجموعه‌ای از بهترین متخصصین مهاجرتی تشکیل شده است. این گروه با شبکه گسترده‌ای از مجموعه های مهاجرتی همکاری می‌کند و می‌تواند تمامی نیازهای شما را در زمینه مهاجرت برآورده کند. تمامی اعضای سازمان مهاجرتی راز اصول اخلاقی حرفه‌ای را با توجه به استانداردهای ‌این حرفه، به عنوان اصول اخلاقی خویش تلقی می‌کنند و رعایت آن را وظیفه همیشگی خود می‌دانند.

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید
مشاوره رایگان