نکات مثبت کشور استرالیا

images

نکات مثبت کشور استرالیا

استرالیا کشوری است با مناظر بی نظیر، فرهنگ باستانی غنی و یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان. استرالیا چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا در منطقه آسیا و دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است. استرالیا از نظر مساحت خاکی ششمین کشور بزرگ دنیا است و تنها کشوری است که تمام یک قاره را اداره می کند.

با محیط زیست طبیعی فوق العاده، کیفیت بالای زندگی و تنوع بسیار بالا، بسیاری از توریست ها استرالیا را به عنوان مقصد توریستی خودشان انتخاب می کنند. تقریبا 10 درصد از تنوع زیستی جهان در استرالیا قرار گرفته و تعداد بسیار زیادی از گیاهان و حیوانات استرالیا در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود. زمین های گوناگون و بسیار گسترده، از جنگلهای استوایی در شمال تا بیابان های قرمز مرکز، از زمین های همیشه برفی در جنوب شرقی تا قلمروی استرالیایی قطب جنوب انواع و اقسام آب و هوا و گونه های گیاهی و جانوری را می شود پیدا کرد. استرالیا دارای میراثهای جهانی از جمله سد بزرگ مرجانی (the Great Barrier Reef)، پارک ملی اولورو کاتا جوتا و تالار اپرای سیدنی است.

سد بزرگ مرجانی

استرالیا وطن یکی از قدیمی ترین فرهنگ های زنده جهان است با جوامع بومی استرالیایی که تقریبا 60 هزار سال قبل از ورود اروپایی ها به استرالیا ایجاد شدند. امروزه استرالیا یکی از بزرگترین جوامع چند فرهنگی در دنیا است و فرهنگ های بومی و مهاجر آن بسیار غنی است.

استرالیا یک کشور بسیار موفق و کامیاب است و در رتبه بندی برنامه های توسعه سازمان ملل متحد در سال رتبه دوم را داشته است.

در سازمان توسعه و همکاری اقتصادی دائما استرالیا به عنوان یکی از قویترین و پیشرفته ترین اقتصادهای دنیا انتخاب می شود. اقتصاد استرالیا رتبه دوازدهم در دنیا است و تقریبا در تمامی زمینه های موفقیت به عنوان یکی از بهترین عملکردها شناخته می شود. زمینه هایی از جمله سلامتی، ثروت، سهولت انجام تجارت تا کسب علم.

با درصد بیکاری پایین، تورم پایین و نیروی کار ماهر و با ارتباط بسیار قوی با مناطق به سرعت در حال رشد دنیا، اقتصاد استرالیا رشد قابل توجهی در آینده خواهد داشت.

استرالیا یک کشور با فرصت های بدون محدودیت و پتانسیل های تمام نشدنی است.

سیاستهای تجارت و روابط خارجی استرالیا امنیت و توفیق بلند مدت آن را تضمین می کند. هدف استرالیا این است که در حالی که یک نظم متعادل جهانی را حفظ می کند، منافع ملی را در یک محیط دائما در حال تغییر گسترش دهد. استرالیا همیشه به شکل گسترده در تلاشهای جهانی برای برقراری صلح و امنیت در گیر بوده است. استرالیا یک شهروند خوب جهان است که در زمان های بحران به دیگران کمک می کند و به رشد اقتصاد در منطقه خودش کمک می کند.

نویسنده
حمیدرضا جعفری
حمیدرضا جعفری

کارشناس ارشد الکترونیک قدرت، علاقه مند به تکنولوژی و زبان انگلیسی، مدیر کلاسهای آموزش آنلاین زبان هلدینگ راز

نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید