وضعیت مرزهای استرالیا در زمان ویروس کرونا

images

وضعیت مرزهای استرالیا در زمان ویروس کرونا

خروج از استرالیا

ملیت های خارجی: به دلیل شرایط حال حاضر مهاجرت به استرالیا، شامل محدودیت های مرزی ایالتی و قلمروها، روابط تجاری و الزامات فاصله اجتماعی، به تمام بازدید کننده های بین المللی توصیه می شود که در صورت امکان از استرالیا خارج شوند.

توجه کنید که کشورهای مختلفی در دنیا محدودیت های مرزی خاص خودشان را در پاسخ به ویروس کرونا پیاده سازی کرده اند و ظرفیت شبکه پروازهای بین المللی در حال کاهش است. ممکن است این موضوع ورود شما به کشور دیگری را تحت الشعاع قرار دهد. ممکن است که مسافران بتوانند مجددا در صورت داشتن شرایط خاصی به استرالیا وارد شوند. این شرایط و الزامات دائما در حال بازبینی هستند و ممکن است در هر زمانی تغییر کنند.

اشخاص استرالیایی: شهروندان و مقیم های دائم استرالیا به دلیل محدودیت های ویروس کرونا نمی توانند به خارج از استرالیا سفر کنند. با این حال، در صورتی که میخواهید به خارج از استرالیا سفر کنید، می توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ایجاد کنید. در صورتی که شما در یکی از طبقه بندی های زیر باشید می توانید از این قانون معاف شوید.

 • سفر شما در پاسخ به شیوع ویروس کرونا است. برای مثال با هدف کمک کردن
 • سفر شما برای انجام تجارت در صنایع مهم ضرورت دارد. برای مثال صنایع واردات و صادرات
 • سفر شما برای معالجه پزشکی اورژانسی که در استرالیا امکان پذیر نیست می باشد
 • به دلیل مسائل شخصی غیر قابل اجتناب باید سفر کنید
 • به دلایل انسان دوستانه و دلسوزانه سفر می کنید
 • سفر شما مربوط به مصلحت کشور است

بسته به دلیل شما برای معافیت، شواهدی باید برای تایید توسط شما فراهم شود. برای مثال:

مدرک شناسایی، گواهی ازدواج، گواهی تولد، گواهی فوت، گواهی نسبت (برای مثال قرارداد اجاره مشترک، حساب بانکی مشترک و ...)، وضعیت ویزا، نامه از طرف دکتر یا بیمارستان به منظور الزام انجام سفر، نامه از طرف کارفرما به منظور مشخص کردن الزام سفر، نامه از طرف یک شرکت یا تجارت مرتبط و یا هر گونه مدرک دیگر برای اثبات ادعای شما.

تمامی شواهد مبنی بر ادعای معافیت در این زمینه باید به صورت رسمی به انگلیسی ترجمه شوند. شما باید در سریع ترین زمان ممکن برای این معافیت اقدام کنید. حداقل 48 ساعت قبل از زمان مورد نظر برای سفر این کار را انجام دهید. در صورتی که به شما معافیت داده شد باید شواهد آن را با خود به فرودگاه ببرید.

در صورتی که شما شرایط زیر را داشته باشید نیازی به درخواست این معافیت ندارید:

 • مقیم های دائم در کشورهای غیر از استرالیا
 • خدمه و کارکنان کشتی و هواپیما و کارکنان ایمنی مرتبط با آنها
 • شهروند نیوزلند دارای ویزای 444
 • اشخاصی که در واردات و صادرات بار به صورت روزانه سروکار دارند
 • اشخاصی که با کارهای ضروری در دریا سر و کار دارند
 • سفرهای رسمی دولتی

کرونا و مرزهای استرالیا

رفتن به استرالیا

شهروندان و مقیم های دائم استرالیا:

تمامی مسافرانی که به استرالیا می روند باید به صورت اجباری به مدت 14 روز در مکان های مشخص (مثل هتل) در محل ورودشان به کشور در قرنطینه باشند. در صورتی که شما شهروند یا مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلندی که معمولا در استرالیا اقامت دارد، هستید می توانید به استرالیا سفر کنید. در صورتی که شما از خانواده درجه یک شهروندان یا مقیم های دائم هستید و دارای ویزای موقت می باشید باید شواهد خویشاوندی خود را به همراه داشته باشید.

شهروندان استرالیا می توانند به استرالیا وارد شوند و در شرایط خاصی اجازه خواهند داشت که بدون پاسپورت استرالیایی معتبر وارد کشور شوند. در صورتی که پاسپورت معتبر ندارید، به خدمه هوایی اطلاع دهید که شما شهروند استرالیایی هستید و برای ورود به استرالیا نیاز به ویزا ندارید. (حتی در صورتی که دو ملیتی هستید) شرکت هواپیمایی با مرز استرالیا تماس خواهد گرفت تا شهروندی شما را تایید کنند. همچنین توجه کنید که خروج از کشوری که در آن هستید با توجه به قوانین و مقررات و تصمیمات گرفته شده توسط مسئولین آن کشور است.

مقیم های دائم کسانی هستند که دارای ویزای اقامت دائم در استرالیا هستند که شامل ویزای مقیم برگشتی (Resident Return) نیز می شود. مقیم های دائم نیز باید به مدت 14 روز در مکان مشخص شده در محل ورودشان به کشور قرنطینه شوند.

شهروندان نیوزلندی مقیم استرالیا (دارای ویزای 444 یا ویزای دائمی یا مشروط) می توانند به استرالیا بروند. شما باید مدرکی گواه بر اقامت مثل گواهینامه رانندگی یا دیگر مدارک همراه خود داشته باشید. همچنین این افراد نیز باید به مدت 14 روز در محل ورودشان به استرالیا در قرنطینه باشند. شهروندان نیوزلندی و مقیم های دائمی که در استرالیا زندگی نمی کنند فقط می توانند از طریق استرالیا و ترانزیت به نیوزلند سفر کنند.

خانواده درجه یک شهروندان یا مقیم های دائم استرالیا

شما تنها در صورتی که یکی از وابستگی های زیر را داشته باشید خانواده درجه یک محسوب می شوید.

 • همسر
 • شریک زندگی که حداقل 2 سال در کنار هم زندگی کرده اید
 • فرزند زیر 21 سال محصل
 • سرپرست قانونی

برای تمامی مسافران به استرالیا قرنطینه 14 روزه در محل ورود اجباری است. ممکن است نیاز باشد که قبل از سفر به استرالیا اطلاعات را برای دپارتمان مهاجرت فراهم کنید.

در صورتی که شما ویزا نداشته باشید نمی توانید به استرالیا بروید. برای گرفتن ویزا اقدام کنید و اطلاعات گواهی بر ازدواج، تولد خودتان یا فرزندانتان را فراهم کنید.

در صورتی که ویزای موقت دارید (به جز ویزای شریک و فرزند) اطلاعات بیشتری را برای دپارتمان مهاجرت باید آماده کنید. باید گواهی ازدواج، شواهد شریک زندگی حداقل 2 سال مثل دارایی ها یا اموال مشترک، گواهی تولد خود یا فرزندانتان نیز به این اطلاعات پیوست شود. تا قبل از گرفتن تایید از سازمان مهاجرت به هیچ وجه به استرالیا سفر نکنید.

شریک ها (ویزای 100، 309، 801 و 820) و فرزند (ویزای 101، 102 و 445) می توانند به استرالیا بروند. نیازی به درخواست معافیت برای این اشخاص نیست.

اشخاص دارای ویزای Prospective marriage (ویزای 300) در حال حاضر نمی توانند به استرالیا بروند.

نویسنده
حمیدرضا جعفری
حمیدرضا جعفری

کارشناس ارشد الکترونیک قدرت، علاقه مند به تکنولوژی و زبان انگلیسی، مدیر کلاسهای آموزش آنلاین زبان هلدینگ راز

نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید