دومینیکا Dominica

دومینیکا Dominica

دومینیکا Dominica

کریستف کلمب دریانورد و کاشف ایتالیایی در سال ۱۴۹۳ کشور دومینیکا را در یکی از سفرهایش کشف کرد. این سرزمین در اختیار بومیان سرخ پوست کارائیبی بود که از نسل بومیان آراواک نیز بودند. کشتی های اسپانیایی در قرن ۱۶ به دلیل جریانات آبی مناسب معمولا در دومینیکا لنگر می انداختند ولی به دلیل مخالفت و مقاومت های مردم دومینیکا، عملاً در آنجا ساکن و مستقر نشدند. تقریبا می توان گفت جمعیت کشور از نسل بردگانی است که در قرن ۱۸ میلادی به دومینیکا برده شدند.

دومینیکا کجاست؟

کشور مشترک المنافع دومینیکا یک جزیره در منطقه ی انتیلز لسر در دریای کارائیب واقع شده است واحد پول این کشور دلار کارائیبی است. دومینیکا عضو کشورهای مشترک المنافع، سازمان ملل، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است. جمعیت آن در حدود 70000 هزار نفر است. زبان رسمی آن انگلیسی است.
دومینیکا نه تنها یک بهشت استوایی است بلکه مرکز اقتصادی شناخته شده ای است که شرکت های آن از معافیت مالیاتی 20 ساله برخوردارند.
شرکت های تجاری بین المللی دومینیکا چندین مزیت دارند. این شرکت ها به بیش از یک مدیر نیاز ندارند و این فرد می تواند سهامدار و مدیر باشد. نهادهای شرکتی می توانند مدیریت این شرکت ها را به عهده بگیرند و سهام را می توان بدون ارزش نسبی صادر کرد.

کیفیت زندگی در دومینیکا

کیفیت زندگی در دومینیکا بسیار بالا است. قیمت غذا ارزان است و هزینه ی خرید و اجاره ی ملک برای مدت طولانی متوسط است. یک آپارتمان سه تخته در بیرون از مرکز شهر و در یک ساحل زیبا را می توان با مبلغ 670 دلار به صورت ماهانه اجاره کرد. نرخ ارتکاب جرم بسیار پایین است. دومینیکا یکی از امن ترین کشورهای کارائیب است.
برنامه اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به عنوان یکی از ارزانترین و پرطرفدارترین برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود. کسانی که به صورت فردی (یک نفر) اقدام می کنند می توانند پاسپورت دومینیکا را با 100000 دلار کمک بلاعوض به دولت دومینیکا به دست بیاورند.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری مزایای زیادی دارد. تابعیت این کشور به صورت مادام العمر است. به سود سرمایه، ثروت و ارث مالیات تعلق نمی گیرد. سفر به تمام کشورهای جهان اول تقریبا بدون ویزا ممکن است. اسم شهروند جدید بصورت قانونی قابل تغییر است. اگر شهروندی در دومینیکا زندگی نمی کند مالیاتی به درآمد خارجی تعلق نمی گیرد.

دومینیکا به تازگی برهه سخت اقتصادی را به دلیل طوفان های گرمسیری و آب و هوای نامطلوب پشت سر گذاشته است، اما مردم همواره برای بازسازی آن تلاش می کنند و دومینیکا قوی تر از گذشته ظاهر شده است.
کسانی که در تلاش برای کارآفرینی هستند، ممکن است به صنایع عمده با چشم انداز مثبت در دومینیکا که شامل کشاورزی، گردشگری، بازسازی تولید و تولید برق از انرژی زمین گرمایی است، نگاه کنند.

همانطور که گفته شد، دومینیکا آسیب های زیادی را به دلیل طوفان های گرمسیری تجربه کرد و بازار املاک و مستغلات بیشترین ضربه را به خود اختصاص داد. با این حال، بخش املاک و مستغلات هنوز برای خارجیان بسیار جذاب است و تقاضای بازار ثابت مانده است.
قیمت خانه های معمولی بین 200,000 تا 600,000 دلار است که آمریکای شمالی بیشترین سرمایه گذاران را در این کشور دارد.
نگرانی در مورد دسترسی به آب آشامیدنی در برخی از جزایر کوچک، نگرانی بسیاری از املاک است، اما در دومینیکا، 95.8 درصد از کسانی که تابعیت این کشور را دارند، به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند.

بهداشت و درمان در دومینیکا

بهداشت و درمان در سال های اخیر راه بسیار طولانی را طی کرده و کاملا مدرن و قابل مقایسه با سیستم های خدمات درمانی در سرتاسر جهان است اما با منابع فعلی آن، دومینیکا نمی تواند روش های پیچیده ای مانند اشعه، جراحی ارتوپدی پیچیده و جراحی سوختگی را انجام دهد. بیماران باید به بیمارستان های بزرگ خارج از کشور اعزام شوند.
یک روند در حال ظهور در دومینیکا توجه بیشتر به سلامت روان است که تا این لحظه تحت بررسی و درمان بوده است.

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان