آلمان

وضعیت اقتصادی آلمان
آلمان

وضعیت اقتصادی آلمان

براساس آخرین آمار، کشور آلمان چهارمین قدرت اقتصادی جهان و اولین اقتصاد قاره اروپا می باشد. این کشور علاوه بر عضویت در اتحادیه اروپا، از پایه گذاران آن نیز به شمار می رود. پس از جریان انقلاب صنعتی در اروپا، آلمان به یکی از کشوران پیشرو و قدرتمند در عرصه صنعت بدل گردید. صادرات کالا به دنیا، بخش اعظم اقتصاد آلمان را در بر می گیرد.

ادامه مطلب
وضعیت کاری در آلمان
آلمان

وضعیت کاری در آلمان

برای کار کردن در آلمان به دو روش می توان اقدام نمود که در نتیجه ویزای حضور در آلمان را کسب می نمائید.در صورتی که با کارفرما به توافق برسید می توانید ویزای پیشنهاد کاری (Job offer) دریافت نمائید.یک روش دیگر برای کاریابی در آلمان اخذ ویزای جستجوی کار (Job seeker) می باشد. بدین ترتیب که به شما 6 ماه مهلت برای پیدا کردن شغل مورد نظر داده می شود

ادامه مطلب
سیستم آموزشی آلمان
آلمان

سیستم آموزشی آلمان

کشور آلمان همانند سایر کشورهای غرب اروپا از یک نظام آموزشی موفق برای پرورش نسل جدید بهره می برد. به طور کلی مسئولیت آموزش در آلمان بر عهده ایالت ها می باشد و دولت فدرال آلمان تنها نقش کوچکی را در این ساختار ایفا می نماید. براساس نمرات کسب شده آزمون PISA در هر سه بخش علوم، ریاضیات و ادبیات آلمان با کسب نمره 515 بالاتر از میانگین امتیاز کشورهای OECD قرار گرفته است و این امر نشان دهنده سطح بالای سواد در میان دانش آموزان این کشور می باشد. در این مطلب به بررسی نظام آموزشی آلمان و تحصیلات از مقاطع پیش دبستانی تا دکتری خواهیم پرداخت:

ادامه مطلب
زندگی در فرانکفورت
آلمان

زندگی در فرانکفورت

شهر فرانکفورت که بزرگترین شهر ایالت هسن می باشد، به عنوان مهمترین مرکز مالی اروپا مقصدی مناسب برای مهاجران به شما می رود. این شهر همچنین از لحاظ تاریخ و فرهنگ و هنر هم یکی از مهمترین شهرهای آلمان و اروپاست. بیش از پنجاه موزه، سالنهای مختلف اپرا، مراکز فرهنگی و هنری و سالنهای متعدد تئاتر فرانکفورت را به مقصدی ایده آل برای طرفداران آثار هنری بدل کرده است.

ادامه مطلب
زندگی در برلین
آلمان

زندگی در برلین

برلین، پایتخت کشور آلمان، یکی از مهمترین شهرهای جهان و اروپاست که سالانه مقصد بسیاری از مهاجران از سرتاسر جهان است. این شهر که هم از نظر مساحت هم از نظر تعداد جمعیت، بزرگترین شهر آلمان محسوب می شود، جمعیتی متشکل از بیش از 180 ملیت را در خود جای داده است.

ادامه مطلب
همه چیز در مورد دوره های فنی و حرفه ای آلمان (آوسبیلدونگ)
آلمان

همه چیز در مورد دوره های فنی و حرفه ای آلمان (آوسبیلدونگ)

دوره های فنی و حرفه ای آلمان که با نام آوسبیلدونگ شناخته می شوند، برای کارجویانی طراحی شده اند که قصد کسب مهارتهای عملی جهت ورود موفق به بازار کار پررونق آلمان را دارند. در این دوره ها تمرکز بر کسب مهارتها و توانایی ها مورد نیاز مشاغل مختلف در کشور آلمان است و بیش از 350 رشته را شامل می شود. بزرگترین مزیت شرکت در این دوره ها، دریافت حقوق ماهیانه در دوران کارآموزی است. مدت زمان این دوره ها بسته به رشته مورد نظر از 1 تا 3.5 سال است.

ادامه مطلب
ارزانترین شهرهای آلمان
آلمان

ارزانترین شهرهای آلمان

به طور کلی هزینه های زندگی در کشور آلمان نسبت به دیگر مقاصد مهاجرتی به صرفه تر است. با این وجود برخی از شهرهای این کشور، مثلا شهر مونیخ، هزینه زندگی بالایی دارند. در این مطلب قصد داریم ارزانترین شهرهای آلمان را با ذکر جزییات به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب
آلمان را  بیشتر بشناسیم
آلمان

آلمان را بیشتر بشناسیم

کشور آلمان یا جمهوری فدرال آلمان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود با 10 کشور اروپایی هم مرز است، شرایطی ویژه که امکان مسافرت ارزان و سریع به دیگر کشورهای اروپا را فراهم می کند. کشورهای همسایه آلمان، دانمارک در شمال، لوکزامبورگ، فرانسه، اتریش و سوییس در جنوب، لهستان و جمهوری چک در شرق و بلژیک و هلند در غرب می باشند.  این کشور، که ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپاست،  یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است. بیش از هشتاد درصد جمعیت این کشور تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند.

ادامه مطلب
زندگی کودکان در آلمان
آلمان

زندگی کودکان در آلمان

حدود 10.5 میلیون کودک در آلمان زندگی می کنند. این عدد در واقع 12 درصد از کل جمعیت آلمان است. بیشتر این کودکان در یک خانواده با پدر و مادرشان در آلمان زندگی می کنند و حداقل یک برادر یا خواهر دارند.

ادامه مطلب
کارهایی که در فرهنگ آلمانی نامناسب هستند
آلمان

کارهایی که در فرهنگ آلمانی نامناسب هستند

رفتارهایی که ممکن است در برخی کشورهای جهان از جمله ایران عادی باشند یا خیلی زشت نباشند احتمال دارد که در کشوری دیگر مثل آلمان بسیار نامناسب تلقی می شوند. پس اگر تصمیم دارید که به آلمان سفر کنید یا اینکه قصد مهاجرت به این کشور را دارید حواستان باشد که کارهای زیر را انجام ندهید.

ادامه مطلب