مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

بسیاری از جوانان ایرانی امروزه در پی یافتن مسیری برای مهاجرت به انگلستان اند و سوالات بسیاری در خصوص مهاجرت به انگلستان وجود دارد. راه های مهاجرت به انگلستان چیست ؟ قوانین در خصوص مهاجرت به انگلستان چه مواردی هستند ؟ وضعیت تابعیت فردی که در داخل خاک انگلستان بدنیا می آید چگونه است؟ تحصیل در مقاطع تحصیلی انگلستان چه شرایطی دارد؟ ویزای کاری انگلستان چه مدارک وشرایطی را لازم دارد؟ فرایند سرمایه گذاری در انگلستان به چه نحوی است؟
مقاله زیر به تمامی این سوالات به صورت مفصل پاسخ داده است .

روش اول مهاجرت به انگلیس از طریق تولد در خاک انگلستان

اگر شما قبل از اول ژانویه ی 1983 در انگلیس به دنیا آمده بودید شهروند انگلیس می شدید و حق «خشت» داشتید و به این ترتیب برای ورود به بریتانیا نیازی به مجوز افسر مهاجرت ندارید و بدون هیچ محدودیتی در انگلیس زندگی و کار می کردید.

اگر شما اول ژانویه ی 1983 یا بعد از آن بدنیا آمده بودید به صورت خودکار تبعه ی انگلیس نمی شدید مگر اینکه یکی از والدین شما شهروند انگلیس باشد و اینکه ده سال اول زندگی خود را در انگلستان حضور داشته باشند.

اگر شما قبل از آوریل 2006 در انگلستان بدنیا آمده باشید زمانی ملیت پدر شما به شما منتقل می شود که در زمان تولد شما پدر و مادر شما با هم ازدواج کرده باشند.

سه حالت اخیر روش هایی است که ممکن است یک فرد متولد خاک انگلستان تبعه ی این کشور به حساب بیاید.

روش دوم ازدواج با یک فرد تبعه ی کشور انگلستان

شرایط ازدواج با یک تبعه ی انگلیس به شرح ذیل است:

 1. بالای 18 سال باشید
 2. رشید باشید.
 3. شخصیت خوبی داشته باشید. سابقه و پرونده ی جنایی نداشته باشید.
 4. به دانش زبان انگلیسی مسلط باشید و شرایط زندگی در بریتانیا را بدانید.
 5. شما مشکل و محدودیتی برای ماندن در انگلیس نداشته باشید و دارای مدارکی باشید که نشان دهنده ی اقامت دائم شما باشد.

و مراحلی که برای فردی که خواهان ازدواج با یک شهروند انگلیسی است به شرح ذیل است.

ابتدا فرد اقدام به درخواست ویزای نامزدی می نماید. پس از اخذ این ویزا و ورود به خاک انگلیس باید ILR  دریافت نماید. پس از آن ازدواج خود را در یکی از دفاتر ثبتی انگلستان ثبت کنند. در آزمون citizenship  شرکت و تابعیت و مدارک شناسایی انگلیسی اخذ کنند.
شخص تبعه انگلیس باید بتواند از فردی که قصد ازدواج با وی را دارد ساپورت مالی نماید.

مهاجرت از طریق کار ـ ویزای کارآفرینی انگلیس Tier 1

چنانچه شما در پی ایجاد یک بیزینس در انگلستان هستید باید خارج از محدوده ی اقتصادی اروپا EEA  وکشور سوئیس باشید.

کشور انگلیس برای سرمایه گذاران خارجی ویزای Tier 1 را که به دو نوع سرمایه گذاری 50000 پوند و 200000 پوندی تقسیم می شود را پیشنهاد می کند.

طرح 50000 پوندی که باید در موسسات مالی اعتباری انگلیس نگهداری شود. بعد از دوازده ماه امکان استفاده از سرمایه خود در زمینه هایی که دولت مشخص می کند را دارید. ضمناً این امکان برای کسانی که فارغ التحصیل خاک انگلستان بوده اند وجود دارد که با استفاده از ویزای Tier1  50000 پوندی در حوزه ی تخصصی تحصیلیتان سرمایه گذاری کنید.

مهاجرت به انگلیس

روش سرمایه گذاری 200000 پوندی از مارچ 2019 متوقف شده است و در حال حاضر امکان اقدام از این طریق وجود ندارد .

ویزای Tier 1 200000 پوندی که باید برای 12 ماه در حساب بانکی بماند و حداقل 90 روز قبل از apply  ویزا باید در حساب دست نخورده بماند ونامه ی بانکی آن ارائه شود. می توانید از این سرمایه گذاری در زمینه هایی که از قبل فعالیت تجاری داشته اید استفاده کنید.
اعطای ویزای کاری Tier1  که براساس امتیاز می باشد و فرد متقاضی باید حداقل 95 امتیاز اخذ کند. این امکان برای افراد وجود دارد که به صورت شریکی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. مدرک زبان IELTS  5/4 و سابقه ی تحصیل در خاک انگلیس لازم است .

ویزای کاری Tier2  به این ترتیب است که متقاضی باید درخواست ویزای کار بدهد و اسپانسر یا شخصی که پیشنهاد کار داده وی را تایید کند و نامه Sponsorship به سفارت ارائه شود و باید به مدت 90روز هزینه مشخصی که سفارت تعیین میکند در حساب خود داشته باشید. ولی اگر اسپانسر هزینه های شما را تقبل کند نیازی نیست که این مبلغ را در حساب خود داشته باشید.

مهاجرت از طریق پناهنگی به انگلستان

پناهندگان می توانند در انگلستان مجاز به اقامت شوند. هیچ هزینه ای برای تقاضای اقامت به عنوان پناهنده یا شخصی که تحت حمایت حقوق بشر است وجود ندارد. این امکان برای این افراد وجود دارد تا بتوانند همسر و فرزندان خود که در خاک انگلستان هستند را در درخواست خود ذکر کنند.

اما اگر امکان ملحق نمودن اعضاء خانواده در درخواست وجود نداشته باشد همسر و فرزندان  فرد پناهنده می توانند درخواست پیوستن به خانواده ای که پیش از ترک سرزمین وجود داشته ارائه کنند. خانواده این افراد حتی اگر بعد از ترک خاک کشور اصلیشان شکل گرفته باشند یا واجد شرایط همسر یا فرزند فرد پناهنده نباشند نیز درصورت موفقیت درخواست مجاز به اقامت در خاک بریتانیا خواهند بود.
این ترک از خانواده باید هنگام ترک اجباری از کشور صورت گرفته باشد. برای فرد پناهجو به مدت پنج سال حمایت های بشردوستانه در نظر گرفته می شود ولی تابعیت اعطا نمی شود. همچنین اگر شخص تصمیمی در خصوص پناهندگی دریافت نکرده باشد یا شخص زیر 18 سال داشته باشد همسر و فرزند وی نمی توانند به او ملحق شوند. همسر یعنی کسی که در رابطه ی واقعی با شخص دیگر است یعنی از طریق ازدواج یا از طریق رابطه ی مدنی با یکدیگر زندگی می کنند.

شخصی که پنج سال در خاک انگلستان به عنوان پناهنده یا شخصی که تحت حمایت حقوق بشر است حضور داشته باشد می تواند درخواست اقامت انگلستان را ارائه کند. درخواست اشخاص در صورتیکه سابقه ی کیفری یا زندان داشته باشند رد خواهد شد.

مهاجرت از طریق پناهنگی به انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان Tier4

نوع اول Tier 4 (child) این نوع ویزا مخصوص افراد 4 تا 17 سال است که قصد تحصیل در مدارس کشور انگلستان را دارند. شما باید دردوره مورد پذیرش قرار بگیرید. رضایت والدینتان را داشته باشید. بتوانید مخارج زندگی را بپردازید. اهل کشورهای حوزه ی اقتصادی اروپا و سوئیس نباشید.

ویزای Tier4 General

اگر شما بالای 16 سال باشید می توانید برای گرفتن این نوع ویزا اقدام کنید. ابتدا باید نامه پذیرش داشته باشید. وضعیت مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی داشته باشید .

متقاضی ویزای Tier 4  می تواند ۳ ماه قبل از شروع دوره ی تحصیلی درخواست ویزا کند .

ویزای والدین Tier 4 child   اگر فرزند شما زیر 16 سال است شما قادرید با استفاده از ویزای parents of Tier 4 child  درخواست کنید که هزینه آن هم 405 پوند است .

تحصیل در مدارس خصوصی شبانه روزی انگلیس به این ترتیب است که برای دانش‌ آموزان خارجی در ترم اول دوره ی زبان گذاشته می شود . هزینه ی تحصیل در این مدارس 10000 تا 15000 پوند در سال است .

در این مورد یکی از والدین افرادی که در این مدارس تحصیل می کنند می توانند همراه فرزندشان به انگلستان مهاجرت کنند. اسم این ویزا گاردین یا قیم است. برای این افراد حق کار وجود دارد و اجازه ی تحصیل هم دارند. معمولاً‌ این ویزا برای والدینی که فرزند آنها زیر 12 سال است صادر می شود. و طبق سیستم امتیاز دهی باید حداقل 30 امتیاز کسب کنند .

گواهی دوره ی متوسطه GCSE

دو دانشکده ی Bellerbys و Brighton که از برترین دانشکده های انگلستان است و از نظر آموزشی در سطح بالایی قرار دارند دوره ی آماده سازی برای دانش آموزان 13 تا 16 سال در نظر می گیرند و دانش آموزان پس از طی دوره ی اخیر می توانند در دوره های A Level  و Foundation  ادامه تحصیل دهند. در پایان دوره ی GCSE  آزمونی برگزار می شود و سطح نمره ها از A+ تا G  می باشد. دوره ی فوق یکساله می باشد.

هزینه های زندگی در انگلستان با شهر به شهر متفاوت است اما معمولا هزینه های زندگی در شهر لندن به نسبت شهر های دیگر بیشتر است . اگر به صورت جزئی بخواهیم بیان کنیم جزئیات ذیل میتواند بیان کننده این موضوع باشد .

 •  هزینه اجاره مسکن در انگستان :  380 تا ۷۵۰ پوند ماهانه
 • هزینه خوراک در انگستان  : 140 تا ۲۵۰ پوند ماهانه
 • هزینه گاز و برق در انگستان : 50 تا 80 پوند ماهانه
 • هزینه اینترنت : ۲۰ تا ۶۰ پوند ماهانه
 • هزینه تلفن همراه : ۱۰ تا ۵۰ پوند ماهانه
 • خرید  مرغ : ۴ پوند
 • خرید نان برای ۲ نفر : ۱ پوند
 • خرید ۱۲ عدد تخم مرغ : ۳ پوند

ویزای توریستی انگلستان

افراد می توانند برای گرفتن ویزای توریستی برای دیدار با خانواده و دوستان خود یا سپری کردن تعطیلات در انگلستان اقدام کنند. کسانی که حق اقامت انگلستان را دارند نمی توانند از طریق درخواست ویزای توریستی اقدام نمایند بلکه باید از طریق گواهی اعمال حق درخواست خود را ارائه نمایند.

ویزای توریستی جایگزین ویزاهای دیگری که برای بازدید از خانواده، فرزند در حال تحصیل، کسب و کار، مسابقات ورزشی، کارآفرینی و درمانی، ADS یا ویزای وضعیت تایید شده مقصد صادر می شد شده است. افراد می توانند ازاین ویزا برای مقاصد زیر استفاده کنند:

 1. کسانی که مایل به شرکت در کنفرانس ها، جلسات، و دوره های آموزشی اند.
 2. افرادی که قصد شرکت در مسابقات ورزشی را دارند.
 3. هنرمندانی که به قصد اجرای موسیقی یا برنامه های سرگرم کننده به انگلستان می روند.
 4. پژوهشگرانی که در مورد برنامه تحصیل خارج از کشور تحقیق می کنند.
 5. پزشکان و دندانپزشکانی که برای گذراندن دوره های کلینیکال یا طرح به انگلستان می روند.
 6. کسانی که قصد دارند در آزمون انجمن ارزیابی زبانی (PLAB) و آزمون سازماندهی شده بالینی عینی (OSCE) شرکت کنند.
 7. افرادی که قصد شروع، ملحق شدن یا راه اندازی کسب و کار در انگلستان را دارند.
 8. لیست بیزینس هایی که فرد می تواند با داشتن ویزای ویزیتور انجام دهد در قوانین این ویزا قید شده است.

ما در این مقاله سعی کردیم تا روشهای قانونی مهاجرت به انگلستان را به صورت کلی بررسی کنیم. امید است مطالب مطروحه به برخی از ابهامات ذهنی خوانندگان در مورد مهاجرت به انگلستان پاسخ داده باشد. برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص راه های مهاجرت به انگلستان با مشاورین ارشد هلدینگ راز تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید

مطالب مرتبط

مشاوره رایگان