اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری یک سیستم جامع برای مدیریت آنلاین درخواست اقامت دائم کانادا می باشد . به این معنا که همه افراد در سرتاسر جهان برای دریافت اقامت دائم کانادا چه اشخاصی که در خاک کانادا حضور دارند و چه اشخاصی که در خارج خاک کانادا بری اقامت دائم کانادا درخواست می دهند می بایست از طریق این سیستم برای کارت اقامت خود ( permanent resident ) اقدامات لازم را انجام دهند .

مهاجرت سریع کانادا express entry

اکسپرس اینتری چگونه عمل می‌کند؟

تمام پرونده هایی که به صورت آنلاین برای اکسپرس اینتری درخواست می‌دهند وارد به اصطلاح استخر متقاضیان (EOI Pool) می‌گردند که بر اساس یک سیستم امتیاز بندی آنلاین دسته بندی و برای کارفرمایانی که نیازمند یک نیروی متخصص خارجی هستند به نمایش در می‌آیند. اگر امتیاز فرد بالا باشد برای اقامت دائم در کانادا به عنوان یک نیروی کار ماهر و متخصص توسط دولت فدرال دعوا خواهد شد و  یا از سوی یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار می‌گردد.

پرونده مهاجرتی

جهت مشاوره رایگان تلفنی تماس بگیرید 02188514470

بررسی پرونده اکسپرس اینتری  چقدر زمان می‌برد؟

در حقیقت بعد از کامل نمودن مدارک لازم برایاقدام از طریق این برنامه یعنی مدارک تحصیلی ، مدرک زبان ثبت نام آنلاین و تشکیل پروفایل انجام می پذیرد و پرونده شما وارد استخر متقاضیان می‌گردد تا کارفرمایان کانادایی از میان افراد، نیروی کار مورد نیاز خود را بیابند. پروفایل شما تا 12 ماه دارای اعتبار است و اگر در این مدت دولت فدرال کانادا یا کارفرمایی برای شما درخواست دعوت به کار یا همان ITA  را ارسال نکند پروفایل منقضی خواهد شد و شما باید مجددا درخواست خود را ثبت کنید.

اکسپرس اینتری شامل کدام برنامه‌ های مهاجرت است؟

 • نیروی کار متخصص
 • نیروی کار ماهر
 • نیروی کار با تجربه کار در کانادا

فاکتورهای مهم امتیاز فدرال هر پرونده

 1. سن
 2. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 3. مدارک تصیلی
 4. سابقه کار
 5. داشتن پیشنهاد کار ( job offer )
 6. میزان سازگاری فرد با زندگی در کانادا (به عنوان مثال معرفی اقوام درجه یک خونی نسبی و سببی که در کانادا مقیم هستند مزیت محسوب می‌گردد.)

این شش مورد از فاکتورهای مهم 100 امتیازی است که برای پرونده های اکسپرس اینتری تعیین شده است. برای گرفتن ویزای اکسپرس اینتری هر فرد باید امتیازش یا مطابق حداقل امتیاز خارج شده از هر دراو ( draw) باشد یا بیشتر از آن تا بتواند برای ورود به کانادا اقدام کند .

حداقل الزامات اکسپرس انتری :

تجربه کار حرفه ای

منظور از تجربه کار حرفه ای، داشتن تجربه کاری در یکی از طبقه بندی های کاری کانادا (NOC) که در ادامه ذکر شده است:

 • مشاغل مدیریتی (مهارت نوع 0)
  مدیر رستوران
  سرکارگر معدن
  کاپیتان صید ماهی
  و...
 • مشاغل آکادمیک (مهارت نوع A)
  پزشک
  دندان‌پزشک
  معمار
  و...
 • مشاغل فنی مهندسی (مهارت نوع B)
  سرآشپز
  لوله کش
  برق کار
 • جوشکار
  و...

فرد باید ثابت کند که در مدت زمان تجربه کار حرفه‌ای خود، تمام وظایف را همانگونه که در بیانیه توضیحات شغلی NOC در واقع وظایف کاری همان شغل که مطابق با استاندارد های کانادا آمده است به درستی مهارت آن را می داند . در این بیانیه وظایف اصلی و اساسی هر شغل ذکر شده است.

تجربه کار حرفه ای شما باید:

 • تجربه کاری مرتبط با مهارت ذکر شده در پرونده مهاجرت
 • سابقه فعالیت فرد در 10 سال اخیر
 • کسب درآمد از حرفه مورد نظر ( فعالیت داوطلبانه در این پرونده دارای امتیاز نیست.)
 • حداقل یکسال سابقه کار مداوم یا 1560 ساعت کار ( 30 ساعت در هفته). این سابقه کار یکساله می‌تواند به سه صورت زیر باشد:
  1. یکسال سابقه کار تمام وقت در یک شغل: 30 ساعت کار در هفته برای 12 ماه متوالی که معادل 1 سال سابقه کار مفید در یک پوزیشن شغلی است.
  2. یکسال سابقه کار در شغل پاره وقت: 15 ساعت کار در هفته برای 24 ماه متوالی که معادل یکسال سابقه کاری مفید در یک پوزیشن شغلی است.
  3. سابقه کار تمام وقت در بیش از یک شغل: 30 ساعت کار در هفته برای 12 ماه متوالی در بیش از یک شغل معادل 1560 ساعت کار است.

 

توانایی زبان برای اکسپرس انتری

فرد باید:

CLB معیار سنجش سطح زبان کانادا است که فرد برای افزایش شانس انتخاب در پرونده های اکسپرس اینتری باید حداقل نمره 8 را برای اسکیل شنیداری ( lissening ) و نمره 7 را برای اسکیل های گفتار ، نوشتار و خواندن ( speaking ، reading ، writing ) دریافت نماید .

تحصیلات

 • تحصیلات کانادایی:
  مدرک تحصیلات متوسطه و یا تحصیلات آکادمیک
 • تحصیلات غیر کانادایی:
  میتوان گفت قانون ثابتی برای حداقل تحصیلات وجود ندارد. هرچه میزان تحصیلات فرد بالاتر باشد، میزان امتیاز پرونده فرد و شانس انتخاب شدن وی افزایش خواهد یافت.

تمکن مالی

فرد متقاضی باید تمکن مالی خود را برای تقبل هزینه های زندگی خود و خانواده را در کانادا به اثبات برساند، مگر اینکه:

 • اجازه کار قانونی در کانادا را داشته باشد.
 • پیشنهاد کار از کارفرمای معتبر کانادایی داشته باشد.

لازم به ذکر است که حداقل امتیاز خارج شده از این برنامه در ماه دو بار آپدیت می شود . و در حال حاضر از اواخر سال 2019 این امتیاز بالای 470 بوده است . و با توجه به بحران جدید کرونا ویروس و کاهش جمعیت کانادا اداره مهاجرت کانادا را مصمم کرده است تا دعوت نامه های حاصل از برنامه اکسپرس انتری را افزایش دهد و همچنان به قوت قبل رسیدگی های لازم توسط اداره مهاجرت کانادا انجام می پذیرد و مانعیتی در انجام پذیری این برنامه به وجود نیامده است .

سازمان مهاجرتی راز

مشاورین و وکلای سازمان مهاجرتی راز در تهران و کانادا با تلاش بی قفه، اطلاعات بروز و کامل قوانین مهاجرت کانادا را در اختیار متقاضیان موسسه قرار می‌دهند و بر اساس اطلاعات هر فرد امتیازات پرونده اکسپرس اینتری را محاسبه و میزان موفقیت آنها را در اختیار فرد قرار می‌دهند تا وقت و انرژی خود را بیهوده صرف مسیرهای اشتباه نکنند.

شما می‌توانید از طریق این فرم > فرم ارزیابی مهاجرت وبسایت سازمان مهاجرتی راز را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و در این مسیر راهنمای شما باشند.

نویسنده
مریم مومنی
مریم مومنی

کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل، علاقه مند به قوانین حقوق بین الملل و قوانین مهاجرتی کشورها، کارشناس ارشد مهاجرت کانادا هلدینگ راز

فرم درخواست مشاوره
نظرات (10)
 • پاسخ
  ر.سیفی
  1400-05-09

  سلام وقت بخیر آیا در سن ۴۰ سالگی و با داشتن مدرک دبیری زبان انگلیسی کارشناسی ارشد میشه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای مهاجرت اقدام کرد؟

  • کارشناس راز
   1400-06-06

   سلام همراه عزيز با توجه به شرايطي كه فرموديد رشته تحصيلي شما براي برنامه اسكيل ووركر استاني كه زير مجموعه اكسپرس انتري مي باشد مجاز نمي باشد.

 • پاسخ
  اسکویی
  1400-09-22

  سلام من لیسانس مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و کارشناسی ارشد مطالعات فرانسه از دانشگاه تهران دارم. 16 سال سابقه کار پیوسته به عنوان مترجم، ویراستار، گوینده ، مجری و سردبیر در تلویزیون فرانسوی صدا و سیمای ایران و شبکه پرس تی وی دارم. 39 سال سن دارم. میخواستم بدونم با این شرایط از روش Express Entry میتونم اقدام کنم وشانسم بالاست یا کم؟

  • کارشناس راز
   1400-09-27

   سلام و ودرود دوست عزیز شرایط سنی و سابقه کاری شما برای اقدام از طریق این روش مهاجرتی مناسب می باشد . برای دریافت اطلاعات کامل تر و تطبیق شرای شما با اسکیل وورکر های استانی با مشاورین ما تماس بگیرید .

 • پاسخ
  زلفی گل
  1401-03-16

  کارشناسی ict از دانشگاه دولتی دارم و سابقه کار در زمینه فیبر نوری که با مدرکم مرتبط می باشد.ارشد تجارت الکترونیک از خواجه نصیر هم دارم.بهترین راه و بصرفه ترین راه برای مهاجرت کاری به کانادا برای من جیست؟

  • کارشناس راز
   1401-03-24

   سلام و درود دوست عزيز شرايط تحصيلي شما مناسب مهاجرت به كانادا مي باشد وليكن اطلاعات ديگري مانند سن، مدرك زبان و سابقه كاري شما هم در اين پروسه تاثير گزارند با ما تماس بگيريد تا مشاورين ما شما را در اين زمينه راهنمايي كنند.

 • پاسخ
  محمد سجاد
  1401-06-15

  سلام وقتتون بخیر بنده 20 سال سن دارم دارای دیپلم تجربی و دانشجو کارشناسی روانشناسی از پیام نور و دارای مدرک کارورزی طرحواره درمانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و حدود 3 سال شاغل در شغل آزاد خدمات کامپیوتری و دفتر داری در یک موسسه خاص رودارم و مدرک ttc زبان انگلیسی را دارم

  • کارشناس راز
   1401-06-27

   سلام و درود دوست عزيز براي واجد شرايط شدن برنامه اكسپرس انتري شما بايد ٢٥ سال تمام رو داشته باشيد. ضمن اينكه براي اين روش شما بايد مدرك ارشد و آيلتس جنرال هم داشته باشيد توجه داشته باشيد كه سابقه كاري شما از زماني qualify هست كه شما يه مدرك آكادميك داشته باشيد . واين به اين معناست كه سابقه كاري شما حين تحصيل محاسبه نميشود . بهترين روش مهاجرتي كانادا با شرايط شما مهاجرت تحصيلي است.

 • پاسخ
  گلنوش شهبازی
  1401-06-27

  سلام من کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه علم و فرهنگ تهران و لیسانس گرافیک دارم با سابقه کار مرتبط با رشتم 2سال سابقه کار با بیمه و 5سال سابقه فریلنسری دارم. 30 سالم و در حال خوندن زبان ایلتس هستم. با این شرایط از روش Express Entry میتونم اقدام کنم وشانسی دارم؟

  • کارشناس راز
   1401-06-27

   سلام و درود دوست عزيز شرايط سني شما براي اقدام از طريق اكسپرس انتري لب مرز هست. بايد تا قبل از پايان ٣٠ سالگي clb9 زبان رو بتونيد بگيريد تا از اسكيل ووركر فدرال دعوتنامه بگيرين در غير اين صورت با توجه به عنوان رشته تون شانسي براي اسكيل ووركرهاي استاني با رشته هنر و گرافيك ندارين، براي كسب نمره آيلتس در كوتاه ترين زمان ميتونيد با ما تماس بگيريد و از شرايط كلاس هاي آموزش زبان موسسه اطلاع كسب كنيد.

دیدگاه خود را برای ما بنویسید
مشاوره رایگان