مهاجرت رایگان به کانادا

مهاجرت رایگان به کانادا

همه افرادی که قصد  مهاجرت به کشوری دیگر را دارند، به دنبال کاهش هزینه ها هستند و می خواهند با حداقل مخارج به هدف خود دست پیدا کنند. برای نیل به این مقصود یک مهاجر باید پذیرای شرایط سخت، دارای صبر و عزم راسخ، خلاقیت و انعطاف پذیری بالا باشد. روش های مهاجرتی گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند که نیاز به سرمایه نداشته و حداقل هزینه ها برای صدور ویزا را می طلبند. در این مقاله انواع روش های مهاجرت به کانادا با کمترین میزان هزینه را بررسی خواهیم نمود.

مهاجرت بدون سرمایه به کانادا

داشتن سرمایه و پس اندازی مطمئن همواره فرایند مهاجرت شما را آسانتر خواهد کرد اما اگر سرمایه چندانی را برای مهاجرت تدارک ندیده اید، حداقل باید از پس هزینه های فرآیند صدور ویزا برای مهاجرت برآیید. مهاجرت به روش اکسپرس انتری به صرفه ترین و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جزو گران ترین روش های مهاجرت به کانادا به شمار می روند. قبل از هرچیز شما باید تمام هزینه های موجود برای مهاجرت به کانادا را با موقعیت مالی خود بسنجید. به فکر کمک هزینه های دولتی و غیره نباشید و به طور واقع بینانه بالانس مالی خود را بسنجید. در ادامه به بررسی هزینه های ارزان ترین روش های مهاجرت به کانادا می پردازیم:

هزینه های اکسپرس اینتری کانادا

هزینه درخواست به این برنامه حدود 550 دلار برای متقاضی و همین مقدار برای همسر وی می باشد. در صورتی که متقاضی فرزندی کوچکتر از 22 سال داشته باشد این مبلغ برای فرزند 150 دلار می باشد. در کنار این مبلغ، هزینه های آزمون زبان، ترجمه و ارزیابی مدارک نیز برای هر فرد متغییر می باشد. این روش سریع ترین و مطمئن ترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد که مهاجر می تواند با آن به اقامت دائم و شهروندی کانادا دست یابد.

اکسپرس اینتری کانادا

هزینه برنامه های استانی کانادا

حداقل هزینه های مرتبط با مهاجرت به روش کاندیدای استانی شامل هزینه چکاپ پزشکی، حق اقامت و ... می باشد که به طور کلی این هزینه ها مجموعاَ 1800 تا 1840 دلار تخمین زده می شود. یکی از دشواری های این روش این است که کارفرما باید اثبات نماید در داخل کانادا نیروی کار مورد نظر وی موجود نبوده و به شما نیازمند می باشد.

هزینه های مهاجرت به کانادا با روش جاب آفر

برای گرفتن پیشنهاد کاری افراد نیازی به اثبات تملک مالی ندارند و هزینه هایی که برای مهاجرت از این طریق باید پرداخت شوند شامل هزینه انگشت نگاری، ارزیابی مدارک و هزینه های صدور ویزای کاری می باشد.

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برای اخذ ویزای تحصیلی برای هر نفر حدود 150 دلار، هزینه مجوز تحصیلی برابر با 150 دلار و هزینه تبدیل وضعیت متقاضی به دانشجو حدود 200 دلار لازم است. همچنین هزینه های مربوط به دانشگاه با توجه به وضعیت پذیرش، مقطع تحصیلی، رشته و شهریه دانشگاه متفاوت می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی کانادا رایگان بوده و تنها مبلغی به عنوان بیمه دانشجویی در ابتدا از دانشجو اخذ می گردد.

هزینه های مهاجرت

مهاجرت رایگان به کانادا از طریق Au pair

این برنامه برای جوانان علاقه مند به تجربه زندگی در کنار فرهنگ های مختلف تدارک دیده شده است. اوپر ها جوانانی 18 الی 26 ساله و مجرد می باشند که در یک دوره زمانی معین (حداقل 6 ماهه) به عنوان عضوی جدید در کنار یک خانواده در کشور خارجی به انجام وظایف مثل کارهای خانه، پرستاری کودکان، مراقبت از فرزندان و آموزش می پردازند. در مقابل این خدمات، خانواده میزبان نیز اقامت رایگان، غذا و حقوق محدودی برای وی در نظر می گیرد. باید به این نکته توجه داشت که اوپرها مستخدم نیستند بلکه با آنان با احترام و مثل عضوی از خانواده رفتار می شود. سایت های مختلفی از جمله اوپر ورلد برای آشنایی میزبان و متقاضی وجود دارند. علاوه بر کانادا اکثر کشورهای اروپایی نیز امکان اخذ ویزا از این طریق را برای اوپرها فراهم کرده اند. شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا به این روش عبارتند از:

  • یافتن خانواده میزبان و گرفتن دعوتنامه
  • مدرک زبان (انگلیسی یا زبان کشور مقصد در حد متوسط)
  • انگیزه‌نامه
  • بیمه سلامت
  • فرم درخواست ویزا از سفارت کشور مقصد و گرفتن وقت ملاقات

مهاجرت رایگان به کانادا از طریق همکاری داوطلبانه

یکی دیگر از روش های کم هزینه و رایگان برای زندگی در کانادا، همکاری داوطلبانه می باشد. در این روش همچون اوپر کارفرما نیاز به همکاری در کسب و کار خود می باشد و متقاضی از طریق سایت می تواند با کارفرما ارتباط برقرار نماید. این روش مناسب افرادی است که علاقه چندانی به نگهداری از کودکان ندارند و می خواهند در خارج از کشور زندگی کرده و اقامت رایگان داشته باشند. در همکاری داوطلبانه عموما کارهای یدی مثل رنگ آمیزی خانه، مراقبت از حیوانات، کار در مزرعه، آموزش یوگا و ... مورد بحث بوده و باید به این نکته توجه نمائید که حقوقی به دست نمی آورید و کارفرما تنها محل اسکان و دو وعده غذایی رایگان برای شما فراهم می نماید. در صورت علاقه مندی می توانید به وب سایت ورک اوی مراجعه نموده و نیازمندی های کاری را مطالعه نمائید.

مهاجرت رایگان به کانادا

نویسنده
تیم تحریریه raazgo
تیم تحریریه raazgo

سازمان مشاوره ای مهاجرتی راز با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در امور مهاجرت و با همکاری مجموعه‌ای از بهترین متخصصین مهاجرتی تشکیل شده است. این گروه با شبکه گسترده‌ای از مجموعه های مهاجرتی همکاری می‌کند و می‌تواند تمامی نیازهای شما را در زمینه مهاجرت برآورده کند. تمامی اعضای سازمان مهاجرتی راز اصول اخلاقی حرفه‌ای را با توجه به استانداردهای ‌این حرفه، به عنوان اصول اخلاقی خویش تلقی می‌کنند و رعایت آن را وظیفه همیشگی خود می‌دانند.

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید
مشاوره رایگان