مهاجرت تحصیلی کانادا

images

مهاجرت تحصیلی کانادا

چنانچه که میدانید در سراسر دنیا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام میکنند . آنچه مسلم است این است که این دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور کانادا نیاز به ویزای تحصیلی دارند، که به شکل یک  document از طرف اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی صادر می شود  . در حالتی که دانشجویان بین المللی قصد ادامه تحصیل بیشتر از یک سال را داشته باشند ملزم هستند پایان هر سال تحصیلی ویزای تحصیلی خود را تمدید نمایند .

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کانادا را همچنین قبل از اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان بین المللی می بایست از یک دانشگاه یا کالج های معتبر در کانادا که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشند پذیرش تحصیلی داشته باشند و پس از دریافت آن نامه پذیرش را به سفارت تسلیم نمایند تا بتوانند طبق آن ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایند . به متقاضیان تحصیل در کانادا قبل از هر چیزی توصیه می شود که حتما در مورد شرایط تحصیل و زنگی در کانادا اطلاعات کافی و کامل را به دست آورند و سپس تصمیم به مهاجرت بگیرند .
با انتخاب تحصیل در کانادا شما ، موقعیت قرار گرفتن در فرهنگها و طبیعت های گوناگون را پیدا می کنید . از اسکی در کوه های ایالت  بریتیش کلمبیا تا دشتهای مانیتوبا و همینطور شهرهایی مثل تورنتو، مونترال ، ونکوور و کبک که به دلیل شرایط دوستانه و چند فرهنگی مشهور می باشند . 

کانادا به دلیل زیبایی های طبیعی ، جنگلها ، رودها ، کوهها و تنوع فرهنگیش شناخته شده است . کشور کانادا دو زبانه می باشد و زبانهای رسمی در کانادا انگلیسی و فرانسه می باشند . همچنین کانادا به دلیل پراکندگی جمعیت در آن شناخته شده است . باتوجه به اینکه کانادا دومین کشور بزرگ دنیا است جمعیتی کمتر از یکی از ایالت های آمریکا ( کالیفرنیا )را دارد و همینطور کانادا به داشتن زمستانهای سخت مشهور است . در بضی از مناطق کانادا شش ماه از سال زمین از برف پوشیده شده است .

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا در هر یک از استان های کانادا متفاوت است . معمولا از نظر شروع سن آموزشی اکثر استان ها از سن 6 تا 16 ، 18  سالگی را پوشش می دهند . مدارس کانادا دولتی یا خصوصی هستند .که دولت کانادا هر ساله شش درصد از تولین ناخالص را به عنوان بودجه آموزشی مدارس در نظر می گیرد .

زبان تحصیل در مدارس کانادا ممکن است به انگلیسی یا فرانسه باشد . و یا حتی ممکن است بعضی از مدارس و موسسات  هر دو زبان را ارائه نمایند .  اما زبان رسمی آموزش در کانادا اصولا انگلیسی می باشد .

لازم به ذکر است براساس قوانین مهاجرت به کانادا دانش آموزانی که به کانادا مهاجرت کرده اند و سن شان زیر 17 می باشد والدینشان به جهت مراقبت از فرزندانشان می توانند از طریق ویزیتور ویزا کنار فرزندانشان حضور داشته باشند .

سن شروع تحصیلات ایالت
سال 6-18 انتاریو Ontario
سال 6-16 کبک Quebec
16-6 سال آلبرتاAlberta  
16-7 سال ساسکاچوانSaskatchewan
16-6 سال بریتیش کلمبیا British columbia 
18-5 سال یوبرانزویکNew Brunswick 
18-7 سال منیتوباManitoba 
18-5 سال نورت وست ترتوریز  Northwest Territories 
16-5 سال نوا اسکوشیا Nova Scotia 
16-6 سال نیوفاندلند ولابرادور Newfoundland 
16-6 سال یوکانYucon 
16-5 سال پرنس ادواردPrince Edward 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا معمولا 4 سال زمان می برد . متقاضیان بین المللی بعد از اینکه مدرک دیپلم خود را دریافت نمودند با داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه می توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کانادا اقدام نمایند . البته امکان این نیز وجود دارد که بتوانند بدون مدرک زبان نیز برای پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند و بعد از ورود به کانادا برای دریافت مدرک زبان اقدام نمایند .

کشور کانادا دارای تعداد زیادی دانشگاه و کالج های  معتبر می باشد که در سطح جهانی مطرح می باشند . تنوع در دانشگاه ها و رشته های تحصیلی به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در هر رشته ای که تمایل دارند تحصیل نمایند . بعضی از رشته های محبوب در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا را در ذیل مشاهده می نمایید :

  • پزشکی
  • داروسازی
  • مدیریت
  • بازاریابی
  • حسابداری

معروف ترین شهرهای کانادا که بیشترین استقبال را برای تحصیل دانشجویان بین المللی دارند عبارتند از :

  • مونترال 
  • تورنتو
  • ونکوور
  • آلبرتا

تحصیل در مقطع ارشد

افرادی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد را دارند  می بایست گواهی اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی یا دانشنامه و ریز نمرات خود را در دست داشته باشند .
ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به دو روش تحقیق و تدریس می باشد . که معمولا یک الی دو سال به طول می انجامد . برای اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا دانشجویان بین المللی می بایست آیلتس 6  یا  6/5 ارائه دهند.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا به صورت تحقیقات گسترده انجام می شود که معمولا با انجام پایان نامه به اتمام می رسد .  مدت زمان تحصیل در مقطع  دکتری اصولا  4 سال می باشد البته بسته به شرایط رشته تحصیلی دانشجو و دانشگاه این مدت تغییر می کند.  به طور معمول پذیرش در مقطع دکتری دردانشگاه های کانادا به نسبت مقاطع پیشین دشوارتر می باشد و نیازمند تسلط کامل به زبان انگلیسی و داشتن تحقیقات علمی حرفه ای و استاد راهنما می باشد . 

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که تحصیل در کانادا به دلیل سطح علمی بالای آموزش در آن همواره مورد استقبال خیلی از دانشجویان بین المللی در سطح  جهان بوده است . حضور دانشگاه های معتبر در این کشور می تواند مزید بر علت باشد که تقاضا دانشجویان بین المللی هر ساله در این کشور بیشتر شود .  پذیرش از دانشگاه های کانادا نیازمند تخصص در این زمینه می باشد . برای اطلاعات تکمیلی تر در مورد زندگی و هزینه های تحصیل در کانادا  با کارشناسان مهاجرت سازمان مهاجرتی راز در ارتباط باشید .

نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید

مطالب مرتبط

مهاجرت از طریق تولد به کانادا
کانادا

مهاجرت از طریق تولد به کانادا

همانطور که می دانید بسیاری از افراد در سرتاسر جهان خواستار این هستند که از بدو تولد فرزندشان تابعیت کانادایی داشته باشد . بر اساس قوانین مصوب مهاجرتی کانادا در سال 1997 هر شخصی که از ماه فوریه به بعد در خاک کانادا متولد شده باشد از بدو تولد سیتی زن و شهروند کانادا می باشد .

ادامه مطلب
کانادا  و مهاجرت پساکرونا
کانادا

کانادا و مهاجرت پساکرونا

همانطور که می دانید شیوع کرونا باعث شده تا در سیاست ها و اهداف اداره مهاجرت کانادا در خصوص جذب مهاجر خلل ایجاد شود و باعث به وجود آمدن شک و تریدید هایی درخصوص سیاست مهاجر پذیر بودن کانادا شده است . از دلایل به وجود آمدن این تردید ها می توان به عدم مهار کردن ویروس کرونا ،  بالا رفتن نرخ بیکاری ، عدم تمایل کارگران و دانشجویان خارجی به سفر در زمان هایی که فاصله اجتماعی وجود دارد اشاره نمود .

ادامه مطلب
دریافت اجازه تحصیل برای تحصیل در کانادا
کانادا

دریافت اجازه تحصیل برای تحصیل در کانادا

اجازه تحصیل یا study permit چیست؟ مدرکی که به شما به عنوان یک خارجی اجازه می دهد که در یکی از موسسه های آموزشی مشخص در کانادا تحصیل کنید. لیست این موسسه ها در وبسایت سازمان مهاجرت کانادا برای هر استان مشخص شده است. بیشتر خارجی ها برای تحصیل در کانادا به اجازه تحصیل نیاز دارند.

ادامه مطلب