پنج مزیت شهروندی کانادا

پنج مزیت شهروندی کانادا

احساس تعلق به خانواده کانادایی یکی از دلایل بسیاری برای برداشتن گام نهایی در سفر مهاجرت به کانادا است.

دلایل خوبی برای انتقال از اقامت دائم به شهروندی کانادا وجود دارد. فراتر از امنیت و غرور همراه با شهروندی، مزایایی نیز وجود دارد که برای ساکنین دائمی در دسترس نیست . 

در اینجا پنج مزیت دریافت شهروندی کانادا آورده شده است.

  • نیازی به تمدید وضعیت نیست

اکثر کارت‌های PR فقط پنج سال اعتبار دارند. در آن زمان، امکان برآورده شدن شرایط اقامت برای شهروندی وجود دارد. افراد هنگامی که شهروند هستید، دیگر نیازی به تمدید وضعیت شهروندی خود نیست. گواهی شهروندی به طور نامحدود معتبر است. هنگامی که شهروند هستید، دیگر نیازی به تمدید وضعیت شهروندی خود نیست. گواهی شهروندی به طور نامحدود معتبر است. قیم دائم باید قبل از درخواست به مدت 1095 روز از پنج سال گذشته در کانادا حضور داشته باشند.

هنگامی که شهروند هستید، دیگر نیازی به تمدید وضعیت شهروندی خود نیست. گواهی شهروندی به طور نامحدود معتبر است.

  • فرصت‌های شغلی بیشتر

شهروندان کانادایی می‌توانند برای مشاغلی که برای ساکنان دائمی در دسترس نیستند درخواست دهند. برخی از مشاغل دولتی و برخی از مشاغلی که نیاز به گواهینامه امنیتی دارند فقط برای شهروندان کانادایی در دسترس هستند.

  • محافظت بهتر در برابر ازدست‌دادن وضعیت

این امکان وجود دارد که مقیم دائم صرف‌نظر از مدتی که در کانادا زندگی کرده‌اند اخراج شوند. تنها در چند مورد می‌توان وضعیت شهروندی را لغو کرد. طبق قوانین کانادا، درصورتی‌که تابعیت فردی از طریق وکالت دروغین، کلاهبرداری یا پنهان کردن آگاهانه شرایط مادی به‌دست‌آمده باشد، می‌تواند سلب شود. دلایل دیگر برای لغو تابعیت به امنیت، نقض حقوق بشر یا بین‌المللی یا جنایات سازمان‌یافته مربوط می‌شود.

  • حق رأی

شهروندان کانادایی می‌توانند در همه انتخابات رأی دهند. آنها همچنین می‌توانند نامزد انتخابات شوند و در مورد مسائلی که برای کانادایی‌ها مهم است، نمایندگان رأی دهندگان را نمایندگی کنند.

  • پاسپورت کانادایی

شهروندان به پاسپورت کانادایی دسترسی دارند. بسیاری از کشورها برای اهداف خاصی به دارندگان پاسپورت کانادایی اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند. کانادا نیز تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد. اگر کشور محل تولد شما نیز تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد، ممکن است بتوانید دو پاسپورت داشته باشید. اگر کشور شما تابعیت مضاعف را مجاز نمی‌داند، ممکن است بخواهید مزایا و معایب انتخاب یک پاسپورت را نسبت به دیگری تجزیه‌وتحلیل کنید.

نتیجه

حدود 86 درصد از ساکنان دائم کانادا شهروند می‌شوند که یکی از بالاترین نرخ‌ها در میان کشورهای غربی است.

زمانی که ساکنان دائمی شهروند کانادا می‌شوند، هم برای خودشان و هم به نفع کشور به‌طورکلی است. این به مهاجران حق رأی می‌دهد، آنها را قادر می‌سازد تا نفوذ سیاسی داشته باشند و مطالعات نشان می‌دهد که ممکن است فرصت‌های اقتصادی مهاجران را بهبود بخشد.

لینک مربوط به مقاله :

https://www.cicnews.com/2022/04/five-benefits-of-canadian-citizenship-0424133.html#gs.vwh8s2

 

نویسنده
مریم مومنی
مریم مومنی

کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل، علاقه مند به قوانین حقوق بین الملل و قوانین مهاجرتی کشورها، کارشناس ارشد مهاجرت کانادا هلدینگ راز

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید
مشاوره رایگان