بازگشت مجدد دراو های FSW و CEC کانادا از جولای 2022

بازگشت مجدد دراو های FSW و CEC کانادا از جولای 2022

شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا به‌تازگی اعلام کرده است که دعوت‌نامه‌های اکسپرس انتری برای نامزدهای FSWP و CEC تا «اوایل جولای» ازسرگرفته می‌شود.

وزیر شان فریزر چندین اطلاعیه مهم دیگر از جمله اینکه اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)  به دارندگان مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) مجوز کار آزاد را تا 18 ماه تمدید خواهد کرد.

خلاصه‌ای از اطلاعیه‌های مهم 22  اپریل

  • دعوت‌نامه اکسپرس انتری برای نامزدهای FSWP، CEC و FSTP در اوایل جولای ازسرگرفته می‌شود.
  • اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق درخواست‌های اکسپرس انتری جدید در چارچوب استاندارد خدمات شش‌ماهه پردازش خواهند شد. طبق IRCC، زمان‌های پردازش اکسپرس اینتری از هفت ماه تا بیش از 20 ماه متغیر است.
  • افرادی که PGWP شان از تا ژانویه تا دسامبر 2022  منقضی می‌شود، از تابستان امسال واجد شرایط یک مجوز کار آزاد اضافی به مدت 18 ماه خواهند بود . IRCC خاطرنشان می‌کند که حدود 95000 PGWP در سال 2022 منقضی می‌شود و تخمین می‌زند که 50000 دارنده PGWP می‌توانند از این مجوز کار آزاد جدید بهره‌مند شوند.
  • متقاضیان دیگر نیازی به ماندن در کانادا در تمام مدت رسیدگی به درخواست خود ندارند.
  • برای حمایت از پیوستن به خانواده، اعضای اصلی خانواده شامل درخواست اقامت دائم متقاضی اصلی که خارج از کانادا هستند، واجد شرایط دریافت مجوز کار آزاد خود خواهند بود.
  • متقاضیانی که در حال حاضر منتظر رسیدگی به پرونده درخواست اقامت دائم خود هستند، می‌توانند برای مجوز کار آزاد نیز درخواست کنند و می‌توانند مجوز کاری دریافت کنند که تا پایان سال 2024 معتبر است .

 

 

نویسنده
مریم مومنی
مریم مومنی

کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل، علاقه مند به قوانین حقوق بین الملل و قوانین مهاجرتی کشورها، کارشناس ارشد مهاجرت کانادا هلدینگ راز

فرم درخواست مشاوره
نظرات (0)
دیدگاه خود را برای ما بنویسید
مشاوره رایگان